Przyjęcie tabletki Atywia 12 godzin za wcześnie

Witam. Wzięłam tabletkę atywia 12 godzin za wcześnie, zawsze biorę o godzinie 13 dzisiaj wzięłam o godzinie 1 w nocy tabletkę z czwartku, przez pomyłkę ponieważ myślałam że nie wzięłam o tej 13 w środę. Mam pytanie czy jeżeli wezmę następną tabletkę na następny dzień (piątek) to antykoncepcja zostanie zachowana? Czy wziąć następna tabletkę (piątkowa) normalnie w czwartek o 13?

Aleksander Ropielewski

Nie powinno to istotnie wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. Może Pani przyjąć następną tabletkę o dotychczasowej porze.