Czy przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej o dwie godziny wcześniej niż zwykle nie zaburzy skuteczności antykoncepcji?

Witam, proszę o odpowiedź na pytanie: czy mogę jednorazowo przyjąć tabletkę Naraya 2 h przed czasem? Tj. jeżeli zawsze przyjmuję tabletkę o 8.00, to czy jeśli raz wezmę o 6.00, to obniży to skuteczność antykoncepcji? Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Dopuszczalne jest 12-godzinne opóźnienie jak i wcześniejsze przyjęcie tabletki bez wpływu na skuteczność preparatu. Jeżeli zatem nie będzie miała Pani możliwości zażycia tabletki o ustalonej porze, może to Pani zrobić wspomniane 2 godziny wcześniej.

Pozdrawiam