Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z godzinnym opóźnieniem

Wczoraj o godzinie 11 uprawialam seks, o 17 przyjęłam normalnie tabletkę, natomiast dziś zaspałam i nie wzięłam jej o 17, lecz o 18. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę, mimo iż stosowaliśmy rówież prezerwatywę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z godzinnym opóźnieniem nie powoduje zmniejszenia skuteczności. Nie musi się Pani obawiać.

Oczywiście uwaga tyczy się tabletek dwuskładnikowych. Tabletki progestagenowe mogą mieć w takiej sytuacji zmniejszoną skuteczność.