Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletka opóźniona o 4 godziny

Witam, od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne q***. Dziś wyjątkowo opóźniłam się o 4 godziny, zazwyczaj biorę o 17 a przypomniałam sobie przed 21. Jest to 17 tabletka. Jutro przyjeżdża mój narzeczony ... Ponieważ jestem uczulona na lateks nie możemy stosować prezerwatyw, po za tym żadne z nas tego nie lubi? Czy w takiej sytuacji (z 4 godzinny opóźnieniem w wzięciu tabletki) mogę na spokojnie się kochać czy istnieje ryzyko ? Proszę o pilną odpowiedź

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

W przypadku opóźnienia w przyjęciu kolejnej tabletki antykoncepcyjnej nie przekraczającego 12h nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Zatem w Pani przypadku antykoncepcyjne działanie tabletek powinno być zachowane.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy