Spóźniona tabletka o 4 godziny - czy ochrona będzie zachowana?

Witam. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. W tym miesiącu na początku drugiego tygodnia brania tabletek wzięłam ją 4 godziny później. Zamiast o 20, przyjęłam je o 24. Czy jestem w pełni zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Dopuszczalne jest 12godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki bez wpływu na działanie antykoncepcyjne, a zatem jest Pani stale zabezpieczona i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Wszystkie informacje i schematy postępowania przy pomyłkach w przyjmowaniu tabletek znajdzie Pani w ulotce załączonej do opakowania.

Pozdrawiam