Wymiotowałam około 6-8 godzin po zażyciu tabletek antykoncepcyjnych - co z ochroną?

Witam, biorę drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, o godzinie 18:00 wzięłam dziesiątą tabletkę z blistra, po około 6-8 godzinach wystąpiły wymioty. Czy jestem dalej zabezpieczona? Nie przyjęłam dodatkowej tabletki. Czy muszę się dodatkowo zabezpieczać do momentu wchłonięcia kolejnej tabletki, przez 7 kolejnych dni czy do momentu rozpoczęcia kolejnego opakowania? Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli wymioty pojawią się po upływie 3h od przyjęcia tabletki nie ma konieczności przyjmowania kolejnej tabletki. Efekt antykoncepcyjny powinien być zachowany. Dlatego nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Pozdrawiam