7 dni ochrony między opakowaniami

Witam! Moja dziewczyna (23 lata) od ok. roku zażywa tabletki H***. Współżyliśmy w przerwie między opakowaniami w 7 dzień. Następnego dnia wzięła tabletkę i pojawiły się wymioty i źle się czuła. W kolejnych dniach przyjmowała już bez problemów. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli wymioty nastąpiły do 3h od zażycia tabletki należy przyjąć kolejna tabletkę oraz przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę. W przeciwnym razie jest ryzyko zajścia w ciążę.

Jeżeli wymioty nastąpiły po upływie dłuższym niż 3h po przyjęciu tabletki działanie antykoncepcyjne tabletek powinno być zachowane.
Pozdrawiam