Zwymiotowałam tabletkę po 20 min od jej zażycia - co robić?

Witam,

po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej, zwymiotowałam. Stało się to około 20 minut po jej zażyciu. Czy powinnam wziąć kolejną? Co robić w tej sytuacji, żeby antykoncepcja zadziałała?

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli wymioty pojawiły się do 3h od przyjęcia tabletki należy przyjąć kolejną tabletkę.

Jeżeli nie będzie takiego postępowania nie można liczyć na działanie antykoncepcyjne tabletek.

Pozdrawiam