Zapomniana i zwymiotowana tabletka antykoncepcyjna: Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Po 7 dniowej przerwie zapomniałam zażyć tabletki. Zażyłam ją dopiero po 10 godzinach (miałam zażyć w środę o 22 a zrobiłam to w czwartek o 8). W czwartek przyjęłam także tabletkę normalnie o 22. W piątek zażyłam tabletkę o 22 jednak około 24 zwymiotowałam. Nie jestem pewna czy została wchłonięta. Nie zażyłam następnej, bo nie wiedziałam. Dopiero wzięłam normalnie w sobotę o 22.   Teraz biorę normalnie tak jak być powinno. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Czy powinnam zażywać tabletki jak dotychczas czy nie robić przerwy? Może zacząć wraz z pierwszym dniem okresu jak pierwsze opakowanie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ze względu na opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki oraz nie przyjęcie dodatkowej tabletki w związku z wymiotami powinna Pani przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę. Jeżeli podczas 7 dniowej przerwy oraz do momentu wymiotów doszło do współżycia istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Ponieważ sytuacja dotyczy tabletek z pierwszego tygodnia nie ma potrzeby rezygnowania z 7 dniowej przerwy. Należy ją normalnie zrobić a po przerwie zacząć kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.
Pozdrawiam