Czy zachowana jest ochrona po zwymiotowaniu tabletki po ok. 3h?

Witam, mam 20 lat, tabletki antykoncepcyjne przyjmuję dopiero od miesiąca. Tabletki biorę bardzo regularnie, codziennie o godz. 20. Tabletkę przyjęłam o 20. jak zwykle i po ok 3-3.5 h zwymiotowałam ją, nie przyjęłam kolejnej zaraz po zwymiotowaniu, tylko dopiero kolejnego dnia o 20. Była to 18. tabletka z blistra, który dokończyłam, a teraz rozpoczęłam 7-dniową przerwę. Czy po tej przerwie mogę normalnie rozpocząć kolejne opakowanie i antykoncepcja będzie zachowana? Czy stosować jeszcze dodatkową formę antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli wymioty pojawią się do 2h po posiłku konieczne jest przyjęcie kolejnej tabletki. W Pani przypadku wymioty miały miejsce 3-3.5h po przyjęciu tabletki, zatem nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykocepcji. Może Pani normalnie zacząć kolejne opakowanie leku.

Pozdrawiam