Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymioty 50 min. po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej - co z działaniem antykoncepcyjnym?

Witam. Tabletki przyjmuję o 20, niestety 50 min. po zażyciu tabletki zwymiotowałam (dopiero zaczynam brać tabletki, a to była 9. tabletka). Nie brałam dodatkowej tabletki tylko następnego dnia wzięłam następna o normalnej porze zażywania, czyli o 20. Tabletka na pewno nie zdążyła się wchłonąć od tamtego czasu nie miałam jeszcze stosunku. Koleżanka powiedziała, że jak nie weźmie się jednej tabletki to nic się nie stanie, ale nie jestem co do tego przekona. Co mam robić?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
jeżeli wymioty wystąpią do 3h od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej, należy przyjąć drugą tabletkę.
Jednak nie zrobiła Pani tego. Zatem działanie antykoncepcyjne tabletek jest obniżone.
Należy przez kolejne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np.prezerwatywę. Przed kolejnym opakowaniem tabletek antykoncepcyjnych należy wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy