Wymioty po zażyciu drugiej tabletki antykoncepcyjnej

Witam ! Jeśli wzięłam drugą tabletkę antykoncepcyjną z blistra i po 2h ją zwymiotowałam , a nie przyjęłam drugiej tabletki, co w tej sytuacji zrobić?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Taką sytuację należy traktować jako pominięcie tabletki z pierwszego tygodnia. Należy przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Kolejne tabletki należy przyjmować o zwykłej porze i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Jeżeli odbyło się stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki trzeba zdawać sobie sprawę, że istnieje ryzyko ciąży. W razie wątpliwości należy skonsultować się z ginekologiem.