Wymioty, problemy żołądkowe - jak jest z działaniem tabletek?

witam. Moja dziewczyna ma 20 lat i od około roku bierze tabletki antykoncepcyjne. 31grudnia o 22.15 wzięła tabletkę a około 5 rano miała rozwolnienie. Dowiedziałem się już, że po takim czasie biegunka nie jest groźna, ale 1 stycznia dziewczyna, po kroplówce w szpitalu  (problemy żołądkowe) zwymiotowała. Zwymiotowała jakąś niecałą godzinkę przed wzięciem kolejnej tabletki, wzięła ją około godziny później (23 z minutami) niż zwykle. Chciałbym się dowiedzieć czy te wymioty przed zażyciem tabletki i godzinna przerwa w jej zażyciu mogą mieć jakikolwiek wpływ na skuteczność antykoncepcji. Zawsze tabletki były brane o tej samej porze, ale nudności przesunęły przyjęcie tej jednej. Do końca blistra zostało jej chyba 5 tabletek. Szczerze proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Wystąpienie ostrej biegunki lub wymiotów w ciągu 3-4 godzin wymaga przyjęcia dodatkowej tabletki. Z Twojego opisu wynika, że luźny stolec wystąpił po około siedmiu, więc tabletka na pewno zdążyła się wchłonąć.
Powtórne torsje przed przyjęciem kolejnej tabletki nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji.
Dodatkowo, zakłada się, że opóźnienie w przyjęciu tabletki nie dłuższe niż 12 godzin nie osłabia działania antykoncepcyjnego i nie wymaga stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.
Wszystkie niezbędne informacje i schematy postępowania znajdziecie w ulotce załączonej do opakowania.
Pozdrawiam