Co zrobić, żeby nie zmniejszyć skuteczności tabletek antykoncepcyjnych podczas grypy żołądkowej?

Witam, w poniedziałek będę brała ostatnią tabletkę z blistra Lesine. Dziś dopadła mnie grypa żołądkowa. W domu mam tylko egipski Antinal, wzielam jedna tabletke, czy może to zmniejszyc skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? I co zrobić w sytuacji kiedy zwymiotuję... może da się jakoś przyspieszyć krwawienie, żeby było mniejsze prawdopodobieństwo, że po wymiotach tabletki przestaną działać? Co zrobić żeby nie zmniejszyć ich skuteczności? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Antinal nie obniża skuteczności tabletek. Jeśli jednak zwymiotuje Pani w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki, koniecznie powinna Pani przyjąć dodatkową tabletkę. Jeśli wymioty będą bardzo nasilone, tak że zwymiotuje Pani dwie kolejne tabletki warto przyspieszyć rozpoczęcie przerwy.