10 minut po zażyciu tabletki zwymiotowałam, co teraz?

Ostatni stosunek (dodam, że "nie do końca") odbył się w sobotę (wczoraj), wkrótce po nim przyjęłam tabletkę. Dzisiaj o godzinie 20, przyjęłam kolejną tabletkę, ale 10 minut po tym zwymiotowałam (dopadła mnie grypa żołądkowa). Co mam teraz zrobić? Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, jest duże? Dodam, że to pierwszy tydzień opakowania, 5. tabletka.  Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, nie przyjęła Pani dodatkowej tabletki po zwymiotowaniu poprzedniej. Niestety, w takim przypadku zwymiotowaną tabletkę należy uznać za pominiętą.

Fakt, że była to 5. tabletka z blistra, niestety nie jest dla Pani korzystny. Regularność przyjmowania tabletek w pierwszym tygodniu warunkuje skuteczność preparatu.
W obecnej sytuacji sugerowałabym stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni, a przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać kontrolnie test ciążowy.

Pozdrawiam