Wymioty po zażyciu tabletki

Witam! Mój problem dotyczy zwymiotowania pierwszej tabletki z nowo rozpoczętego opakowania, tabletkę przyjęłam ok. godziny 01:00 w nocy ,a powinnam ją wziąść jak zawsze o 22. Wymioty miały miejsce ok. godz 2:00 , nie przyjęłam kolejnej tabletki po zwymiotowaniu. Czy Brać normalnie tabletki i stosować prezerwatywy przez cały cykl + siedmiodniową przerwę? Co z następnym opakowaniem, czy mam zacząć brać tego samego dnia co zawsze brałam? Bardzo proszę o odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów powinna Pani przyjąć dodatkową tabletkę. Ponieważ tego Pani nie zrobiła, koniecznie proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni. W kolejnym cyklu proszę przyjąć pierwszą tabletkę z opakowania tego samego dnia co dotychczas.