Zwymiotowana tabletka antykoncepcyjna w 17. dniu brania tabletek

Zwymiotowana tabletka antykoncepcyjna w 17 dniu brania tabletek. Zawsze biorę tabletki rano ok 7-8. I gdy przyjęłam 17tabletkę, doszło do wymiotów. Tego samego dnia kochałam sie bez zabezpieczenia, następnego dnia też, ale przyjęłam rano 18 tabletke (czyli przerwa ponad 36h) Nie mam dodatkowej tabletki żeby przyjąć za tą którą zwróciłam. Co mam robić? przyjmować dalej następne opakowanie bez przerwy? Jest ryzyko zajścia w ciąże?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że nie postąpiła Pani prawidłowo, ponieważ niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów powinna Pani przyjąć dodatkową (kolejną z opakowania) tabletkę. Ponieważ kolejną tabletkę zażyła Pani następnego dnia, a w tym czasie współżyła Pani z partnerem, powinna Pani zażyć kolejne opakowanie tabletek bez przerwy. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.