Stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przy antykoncepcji

Witam, od pół roku przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne zawsze ok. godziny 21. Wczoraj przyjęłam tabletkę o 20:30 i wyszłam ze znajomymi do klubu. Niestety po godzinie 23 zwymiotowałam. Czy kolejną tabletkę powinnam przyjąć teraz o 9 rano i następnego dnia o 21 czy normalnie dzisiaj o 21 i kontynuować tak jak zwykle stosując jeszcze dodatkowe zabezpieczenie do końca opakowania?

witam,
w przypadku wymiotów do 3ech godzin po przyjęciu tabletki należy jak najszybciej przyjąć zapasową.
Przerwa jaką Pani zrobiła może już nie zapewnić ochrony w tym cyklu i nalezy kontynuowac przyjmowanie tabletek dalej o 21:00 z dodatkową ochroną do końca cyklu

pozdrawiam