Antykoncepcja a biegunka. Czy należy zażyć dodatkową pigułkę?

Witam. W dniu 15.10.2010 o godz.19:00 zażyłam trzecią tabletkę z blistra. Ok 2-3 h po zażyciu dostałam dość silnej biegunki. W ulotce tabletek, które zażywam wyczytałam, iż powinnam wziąć dodatkową tabletkę z zapasowego paska. Tak też zrobiłam. Czy w tym wypadku potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie? Jeśli tak, to jak długo należy to dodatkowe zabezpieczenie stosować? Drugie moje pytanie, czy w kolejnych dniach powinnam tak jak zwykle przyjmować tabletkę? Dziękuję za pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

zazwyczaj tabletkę należy przyjąć po wymiotach lub ostrej biegunce (ostra biegunka występuje wówczas, gdy wypróżnień jest więcej niż 3 na dobę).

W tym przypadku nie ma konieczności stosowania dodatkowej formy zabezpieczenia i kontynuować przyjmowanie tabletek według normalnego schematu.

Pozdrawiam.