Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunka a tabletki antykoncepcyjne - dodatkowa pigułka

Nurtuje mnie takie pytanie. Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję normalnie o 8.30, wczoraj była to ostatnia tabletka z blistra. Nad ranem dopadła mnie lekka biegunka, trwała kilka godzin. W obawie przed tym, ze tabletka się nie wchłonęła około 12 wzięłam dodatkową, z zapasowego blistra. Wieczorem uprawiałam seks. Dziś mam pierwszy dzień przerwy. Zastanawiam się czy postąpiłam właściwie i czy ochrona przed ciążą była utrzymana i jest zachowana na tydzień przerwy? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Przyjęłam dwie tabletki 28. dnia przyjmowania tabletek. Czy ochrona przed ciążą jest zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Wystąpienie ostrej biegunki w przeciągu 3-4 godzin od przyjęcia tabletki jest wskazaniem do przyjęcia dodatkowej dawki z zapasowego blistra. Postąpiła Pani zatem zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli po przyjęciu drugiej tabletki nie oddała Pani luźnego stolca, to należy przyjąć, że została ona wchłonięta i prawidłowo zmetabolizowana. W obecnej sytuacj skuteczność preparatu została zachowana i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.
Pozdrawiam. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy