Czy biegunka po upływie 20-23h ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Czy Biegunka po upływie 20-23h ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjny? Czy jeśli dostałam 3 luźnych stolców po 23h od wzięcia pigułki, a następnie po uspokojeniu się jelit wzięłam pigułkę i po 6.5h oddalam jeden stolec (ale bardzo mało), to czy wpłynęło to jakoś na skuteczność? Biegunka była wywołana prawdopodobnie antybiotykoterapią, która trwała 4 dni (powinna trwać 5 ale z powodu biegunki nie przyjęłam kolejnej dawki antybiotyku) i miała miejsce w dniu przyjęcia 9 tabletki antykoncepcyjnej z blistra. Tabletki biorę od roku i są dwuskładnikowe, jednofazowe. Niestety nie przyjęłam kolejnej tabletki myśląc, że po upływie 20h a następnie 6.5h tabletka się wchłonęła. Do końca blistra nie współżyłam, ale zrobiłam normalną 7 przerwę i chce wiedzieć czy skuteczność jeśli wcześniej była zachwiana to czy teraz już powróciła? Dziękuje z góry za odp!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ostra biegunka mająca miejsce w przeciągu czterech pierwszych godzin wymaga przyjęcia dodatkowej tabletki. Po upłynięciu tego czasu przyjmuje się, że tabletka została całkowicie wchłonięta i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia.
Z Pani postu wynika zatem, że skuteczność tabletek została zachowana.
Pozdrawiam