Biegunka a działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Czy skuteczność antykoncepcyjna została zachowana gdy po około 40 minutach, a następnie po 1.5 godz. od wzięcia tabletki pojawiła się biegunka? Była to 3 tabletka z opakowania.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Wszystko zależy od nasilenia biegunki. Jeśli to był tylko rzadszy stolec o normalnej objętości, to skuteczność antykoncepcyjna tabletek nie powinna być naruszona. Natomiast jeśli biegunka jest wodnista i obfita, towarzyszy jej wzdęcie i przelewanie w brzuchu, to mogła pogorszyć wchłanianie tabletki. Dla pewnego zabezpieczenia proszę kontynuować tabletki bez zmian o stałej porze, a dodatkowo przez 7 dni zabezpieczyć się prezerwatywą.
Pozdrawiam.