Biegunka a tabletka - co z ochroną?

Otóż, mój problem polega na tym, że przyjęłam 13. pigułkę. (2. tydzień), po około 2.5h wystąpiła biegunka, kolejna już po upływie 4.5h. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki, przyznam się, ze względu na brak zapasowego opakowania, wizytę mam umówioną na termin przerwy. Kolejną tabletkę (14.) przyjęłam dnia kolejnego, o normalnej porze. Potem uprawiałam seks. Czy byłam zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pominięcie tabletki w drugim tygodniu ciąży nie obniża skuteczności preparatu. W przyszłości, w podobnej sytuacji zalecane jest przyjęcie dodatkowej tabletki, nawet z obecnego blistra. Wtedy tabletki przyjmuje się przez 20 dni i wcześniej rozpoczyna się 7dniową przerwę.
Na koniec, jeżeli biegunka wystąpiła po 2,5h od przyjęcia tabletki to najprawdopodobniej część tabletki zdążyła się wchłonąć.
Pozdrawiam