Czy mogę być pewna, że tabletka się wchłonęła?

Witam. Zażywam tabletki antykoncepcyjne Madinette od roku. Dwa dni po pełnym stosunku dostałam biegunki. Było to 3 razowe pójście do toalety po 3 godzinach zażycia tabletki. Dodam że tabletki zażywam regularnie o równiej porze. Dziś także Przyjęłam ją zawsze. Czy tabletka się wchłonęła? Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Niestety nie wzięłam drugiej zapasowej tabletki. Bardzo proszę o pomoc. Troszkę się denerwuje. Pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

biegunka, która wystąpi do czterech godzin od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej wymaga przyjęcia dodatkowej tabletki w celu zapewnienia prawidłowej ochrony. W takiej sytuacji powinna więc Pani przyjąć zapasową tabletkę.

Jeśli tego Pani nie zrobiła, to niestety istnieje ryzyko ciąży, choć ciężko je określić procentowo. Rozwiązaniem może być pominięcie siedmiodniowej przerwy bądź stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w najbliższym czasie. Aby mieć pewność, że nie doszło do zapłodnienia można wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania zadawane w projekcie znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-3-godziny-po-zazyciu-tabletki-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-po-trzech-godzinach-od-przyjecia-microgynon-21, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-trzy-godziny-po-zazyciu-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty