Ostra biegunka i wzięcie tabletki z zapasowego blistra - dobrze postąpiłam?

Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne Y***. W drugim tygodniu przyjmowania pigułek, godzinę po zażyciu pigułki, wystąpiła ostra biegunka. Z zapasowego blistra wzięłam dodatkową pigułkę, gdyż uważałam, że poprzednia mogła się nie wchłonąć. Stosunek odbyłam 3 dni przed zaistniałą sytuacją. Moje pytanko brzmi - czy mogę być spokojna, że antykoncepcja nie została zmniejszona i czy dalej mogę stosować pigułki jak zwykle z 7-dniową przerwą?

Redakcja abcZdrowie

W zaistniałej sytuacji, przyjmując tabletkę z zapasowego blistra,  postąpiła Pani prawidłowo. Zachowana została w ten sposób skutecznośc antykoncepcji i nie ma potrzeby rezygnowania z 7-dniowej przerwy.