Przyjęcie zapasowej tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Od 5 miesięcy przyjmuję pigułki Yaz. Przyjmuję pigułki około godziny 15. Wczoraj zapomniałam, czy przyjęłam 16 pigułkę, tzn. nie było jej w opakowaniu, ale nie pamiętam też momentu, w którym ją zażyłam. Na wszelki wypadek zażyłam drugą pigułkę z zapasowego opakowania około godziny 18 tego samego dnia (a więc albo przyjęłam dwie pigułki w odstępie trzech godzin albo przyjęłam jedną z trzy godzinnym opóźnieniem). Dzisiaj odbyłam stosunek z partnerem i o godzinie 15 przyjęłam 17 pigułkę z opakowania. Czy mimo przyjęcia dwóch pigułek ochrona przed ciążą została zachowana? Czy powinnam rezygnować z czterodniowej przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami? Jak już wspominałam, dodatkową pigułkę przyjęłam z zapasowego blistra, a więc liczba pigułek we właściwym opakowaniu nie zmniejszyła się. Chciałabym również zapytać o wpływ herbaty pu erch na działanie pigułek. Spotkałam się z wieloma sprzecznymi opiniami na ten temat. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Przyjęcie dwóch tabletek jednego dnia nie wpływa na skuteczność zabezpieczenia. W obecnej sytuacji nie widzę podstaw do obaw o zniesienie działania antykoncepcyjnego. Nie ma zatem powodu do rezygnacji z 4-dniowej przerwy. W obecnej sytuacji należy przyjmować tabletki zgodnie z ustalonym wcześniej schematem.
Co do wpływu herbaty na skuteczność preparatów antykoncepcyjnych, to przyznam, że nie spotkałam się z takimi informacjami. Oczywiście mówię o herbacie czarnej czy zielonej. Herbatki ziołowe mogą jednak wpływać negatywnie na stosowany rodzaj zabezpieczenia.
Pozdrawiam