Mniejsza ilość tabletek a ich skuteczność

Witam! Od 5 miesięcy przyjmuję pigułki Yaz. Przez dwa ostatnie dni przyjmowałam po dwie pigułki dziennie (spowodowane to było biegunką). Dzisiaj przyjęłam już jedną pigułkę. Jestem w trakcie trzeciego tygodnia przyjmowania pigułek. Czy zmniejszona dawka pigułek, z dwóch na jedną, mogła mieć wpływ na ochronę przed ciążą. Czy jestem zabezpieczona, jeśli dzisiaj uprawiałam seks z partnerem?

Witam serdecznie!
Przyjmowanie jednej pigułki jest jak najbardziej prawidłowe. Jeżeli do tej pory przyjmowała Pani tabletki regularnie oraz nie dochodziło do działania czynników mogących osłabić skuteczność preparatu (np. picie soku grejpfrutowego lub naparów dziurawca tuż po przyjęciu tabletki) to skuteczność preparatu nie została osłabiona. Ryzyko ciąży jest zatem znikome, równe indeksowi Pearla dla wybranej metody zabezpieczenia.
Pozdrawiam