Przyjęcie tabletki po biegunce

Pisałam już do Pani w związku z biegunką ok. 20 min po przyjęciu tabletki. Postanowiłam więc wziąć jednak drugą tabletkę, na wszelki wypadek. Nie wystąpiły już później żadne wymioty ani biegunka, czułam się dobrze, następną tabletkę przyjęłam już zgodnie z przyjętą przeze mnie porą. Czy skuteczność antykoncepcyjna została zachowana? Czy muszę przyjmować 21 tabletkę, czy mogę przyjąć tylko 20 tabletek z blistra?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Nie doradzałam Pani połknięcia tej tabletki, bo gdyby poprzednia jednak wchłonęła się w przewodzie pokarmowym (a było to wysoce prawdopodobne), to dodatkowa pigułka mogłaby wywołać działania niepożądane - np. wymioty, biegunki... Jeśli jednak nic takiego nie nastąpiło, a dodatkowa pigułka zażyta była z opóźnieniem krótszym niż 12 godzin, to skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana, i nie musi Pani dodatkowo się zabezpieczać. Proszę przyjąć 20 tabletek z blistra i następnie zrobić 7 dni przerwy. Proszę pamiętać, że od teraz będzie Pani rozpoczynać opakowanie w inny dzień tygodnia niż zazwyczaj (np. nie we wtorek, a w poniedziałek, czyli dzień wcześniej).

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty