Biegunka po 20 min. od przyjęcia tabletki

Witam! Dzisiaj o godzinie 16:20 zażyłam tabletkę, a następnie o 16:40 dostałam biegunki. Była ona tylko jednorazowa. Czy istnieje konieczność, aby zażyć kolejną pigułkę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej skuteczność antykoncepcyjna nie jest zmniejszona w Pani przypadku. Z dużym prawdopodobieństwem tabletka wchłonęła się i zażycie w tej sytuacji kolejnej może spowodować wymioty, biegunkę... Prawdopodobnie najlepiej by było, gdyby do końca tego cyklu stosowała Pani dodatkową metodę antykoncepcyjną.

Pozdrawiam!