Jednorazowa biegunka 4 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam,wczoraj dokładnie 4 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej(jestem przy 19 tabletce i dodam ,że to moje pierwsze opakowanie w życiu) dostałam jednorazową biegunkę i teraz moje pytanie ,czy tabletka zdążyła się wchłonąć czy jednak będzie potrzebna dodatkowa antykoncepcja(np.prezerwatywy)jeżeli tak to przez jaki czas?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana - nie ma powodów do niepokoju.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jednorazowy luźny stolec 4h od zażycia tabletki antykoncepcyjnej najprawdopodobniej nie ma żadnego wpływu na poziom zabezpieczenia. Jeśli jednak chce mieć Pani 100% pewność sugeruję przez 3-4 dni stosować dodatkowo zabezpieczenie mechaniczne.