Tabletki antykoncepcyjne a biegunka - co robić?

Witam, Czy jednorazowy, bardzo luźny stolec, ok. 5h po zażyciu może wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? Powinnam brać kolejną tabletkę? Wiem, że granica 3-4 godzin została zachowana, ale czytałam, że biegunka nawet późniejsza może mieć wpływ na skuteczność tabletek. Czyli jednorazowe luźne wypróżnienie ok. 3h powinnam traktować tak że tabletka mogła się nie wchłonąć? Czy to, że był to tylko jednorazowy incydent nie miało żadnego znaczenia? Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pojedyńczy luźny stolec nie spełnia kryteriów biegunki. Dlatego w tej sytuacjinie ma potrzebystosownia dodatkowej tabletki. Działanie tabletek antykoncepcyjnych w tej sytuacji powinno być zachowane.
Pozdrawiam