Biegunka 5 godzin po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od dwóch miesięcy pewnego dnia miałam biegunkę po około 5h od zażycia tabletki, dzisiaj powinnam dostać okres, czy możliwe jest to żebym była w ciąży? Dodam, że przez następne 6 dni od tamtego dnia, używaliśmy dodatkowego zabezpieczenia oraz to iż żadnej tabletki nigdy nie pominęłam, wszystkie przyjmowałam prawidłowo. Będę wdzięczna o odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli biegunka wystąpiła 5 godzin po zażyciu tabletki to tabletka bez wątpienia zdążyła się wchłonąć. Skuteczność antykoncepcyjna była zatem zachowana - nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.