Tabletki antykoncepcyjne a biegunka - czy jestem zabezpieczona?

Witam, biorę tabletki S*** od niedawna. Pierwszy dzień okresu miałam 30.07 i w ten dzień wzięłam pierwszą tabletke z blistra. Tabletkę wzięłam o godz.18.00, a po 21.00 miałam jednorazową wizytę w toalecie (lekką biegunkę). Dodam, że miewam tak w czasie okresu. Dziś (04.08) odbyłam stosunek z moim partnerem, skończył we mnie. Czy ta pierwsza tabletka mogła się nie wchłonąć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeden luźny stolec to jeszcze nie biegunka. Nie powinno to zaburzyć skuteczności tabletek.
2. Stosunek przerywany to nie metoda antykoncepcyjna, więc nie ma znaczenia gdzie "skończył" Pani partner.