Antykoncepcja a biegunka - czy muszę się dodatkowo zabezpieczać?

Witam. Zażywam tabletki Y***, normlanie biorę je ok. godz. 18.00. W pierwszym tygodniu brania tabletek wysątpiła u mnie biegunka ponad 12 godz. po zażyciu tabletki. W międzyczasie odbyłam stosunek z moim partnerem. Czy powinnam zażyć kolejną tabletkę, czy ta poprzednia zdążyła się wchłonąć? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystko zależy od tego, co Pani rozumie pod określeniem "biegunka". Jeden luźny stolec bez domieszki krwi czy śluzu nie jest biegunką i nie stanowi problemu jeśli chodzi o antykoncepcję.