Biegunka przy tabletkach antykoncepcyjnych a dodatkowe zabezpieczenia

Witam, wzięłam 17 tabletkę o godzinie 21.30, natomiast o 1 w nocy się obudziłam z bólem brzucha i miałam biegunkę. Niestety dopiero teraz doczytałam ulotkę i wzięłam o godzinie 12.00 tabletkę drugą. Czy istnieje jakieś ryzyko ciąży przez ten incydent? Rozumiem, że mam teraz dokończyć tabletki i nie robiąc przerwy, wziąć następne opakowywanie? Czy powinnam stosować jakieś dodatkowe środki mechaniczne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Silna biegunka może obniżyć skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej. Biegunka to co najmniej 3 luźne stolce w ciągu doby lub stolec z krwią lub ropą. Czy u Pani wystąpiła biegunka, czy tylko jedne luźny stolec? Jeśli to był tylko jeden luźny stolec, to nie ma potrzeby dodatkowych działań. Jeśli była to rzeczywiście silna biegunka, trwająca dłużej niż 24 godziny, to proszę pominąć 7-dniową przerwę i rozpocząć od razu nowe opakowanie.

Pozdrawiam!