Przyjęta tabletka a biegunka

Witam! Dzisiaj o 20.00 przyjęłam 4 od końca tabletkę w opakowaniu, było to 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ok. 30 minut później wystąpiła u mnie biegunka. Zastanawiam się, czy powinnam wziąć kolejną tabletkę, czy jednak zabezpiecznie aż tak bardzo nie zmalało? Wolałabym jej nie brać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci pigułek podają, że skuteczność antykoncepcji może obniżyć ciężka biegunka. "Ciężka biegunka" to biegunka utrzymująca się długo, kilka godzin, nawet dobę. Jeśli wystąpił u Pani po prostu jeden luźny stolec, to raczej nie ma Pani powodów do obaw i nie ma konieczności zażywaniu dodatkowej pigułki.

Pozdrawiam!