Biegunka a antykoncepcja - czy neleży się dodatkowo zabezpieczać?

Witam, biorę tabletki od 3 miesięcy, nie narzekam na nie. W pierwszym dniu, trzeciego tygodnia po 4 godzinach i 10-15 min pogoniło mnie do toalety. Była to tylko jednorazowa akcja, najprawdopodobniej z przejedzenia. Nie martwię się o ciążę, ponieważ nie kochałam się z moim chłopakiem, ale przerwę zrobiłam normalnie. Jak długo muszę się zabezpieczać prezerwatywą?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia się prezerwatywą. Tabletka najpewniej zdążyła się wchłonąć w wystarczającym stopniu, a jednorazowy luźny stolec nie uszczuplił istotnie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, więc kolejne tabletki również się w pełni wchłaniały.

Pozdrawiam serdecznie!