Tabletki a kilkudniowa biegunka - czy pigułki są skuteczne?

Dzień dobry, nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zaczęłam 9 dni temu. Tabletki zażywam ok. godz. 19.00. Od dwóch, trzech dni mam biegunkę, jednak występuje ona w godzinach rannych i popołudniowych (przed zażyciem tabletki). Wczoraj były ok. 3 wypróżnienia, dzisiaj 2. Jednak dzisiaj wystąpiła ok. 10 min. po zażyciu tabletki. Wiem, że tabletka się nie wchłonęła po 10 min., ale czy mogę być spokojna pomimo tej wcześniejszej biegunki ? Czy może zażyć jednak dodatkową tabletkę z opakowania (i wtedy dzień wcześniej skończyć całe opakowanie)?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Dwa luźne stolce to nie biegunka. 3 stolce stanowią granicę.
2. Tabletka połknięta 10 minut przed oddaniem stolca jest w żołądku i nic jej nie zagraża.
3. Sytuacja dotyczyła 2. tygodnia, więc jest Pani bezpieczna. Dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.