Tabletki antykoncepcyjne a częste wypróżnianie - czy jestem zabezpieczona?

Witam. Mam 18 lat i jestem w połowie drugiego blistra tabletek. Zauważyłam, że w momencie, kiedy zaczęłam zażywać S*** 35 mam o wiele szybszą przemianę materii. Tabletkę zażywam o 8:30, po wypiciu kawy muszę iść do toalety, robię luźny kał w małej ilości - jeżeli szybko pójdę do toalety, to jest on normalnej konsystencji (załóżmy, że jest to godzina 9.00 ). Po upływie 30 minut odczuwam następną potrzebę, nie jest to takie uczucie jak w przypadku ostrej biegunki, że boli mnie brzuch, ale po prostu zwykłe odczucie potrzeby. Oddaję kał często, ale w małych ilościach. Zdarza mi się, że zjem coś i po kilkunastu minutach idę znowu do toalety. Moje pytanie takie - czy jeżeli oddaję kał kilka razy dziennie (tabletkę zażywam o 8:30) to skuteczność antykoncepcyjna tabletek się zmniejsza? Dodam jeszcze, że oddaję kał kilkakrotnie tylko w godzinach porannych (potem jest już spokój z tym), w krótkich odstępach czasowych - 30 min. do godziny. Prześladuje mnie również taka myśl, że jak nie zażyję tabletki o równej 8:30, ale np. o 8:39 (w końcu to więcej niż 12 h), to skuteczność tabletek będzie również niska? Podczas stosunku stosujemy z partnerem również prezerwatywy, z tego właśnie powodu, że mam wątpliwości, jeżeli chodzi o moje wypróżnianie. Nie wiem dokładnie, czy można nazwać je biegunką, bo nie czuję się osłabiona, nie mam dreszczy czy bóli brzucha. Po prostu idę robić to co muszę i to najczęściej po wypiciu kawy za 5 minut jestem w toalecie. Boję się tego, że podczas stosunku z moim partnerem używając tabletek i prezerwatyw i tak mogę zajść w ciążę, np. podczas gry wstępnej, kiedy to mój partner pieści mnie po tym jak zakładał prezerwatywę - w końcu w Jego śluzie również mogą być plemniki. Czy jestem zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeśli luźny stolec występuje krótko po zażyciu tabletki, skuteczność nie powinna być obniżona. Jeśli luźne stolce występują od momentu rozpoczęcia stosowania doustnej antykoncepcji, pomocna może być zmiana preparatu.
2. Jeśli zwykle przyjmuje Pani tabletki o 8.30, to przyjęcie o 8.39 oznacza opóźnienie 9 minut. 9 minut to zdecydowanie mniej niż 12 godzin, więc skuteczność jest pełna.