Wodnisty stolec a tabletki antykoncepcyjne

Pisałam już na froum odnośnie biegunek, ale nie mam pewności. Skończyłam teraz już 2 opakowanie tabletek. Jak zaczełam brać pierwsze opakowanie, to w pierwszych 8 dniach miałam problem, wydaje mi się, że przez tabletki, jakieś skutki uboczne. 2 razy po upływie może 2 godzin od wzięcia tabletki, lekko mnie przeczyściło (jednorazowe wyjście do toalety = wodnisty stolec), i potem miałam tak, że przez te 8 dni pierwszych miałam luźne stolce cały czas, nie było tak, że musiałam biegać do toalety cały czas, ale zdarzało mi się, że jak już szłam się wypróżnić (2 do 3 razy dziennie), to był to luźny lub wodnisty stolec. Potem już było okej. Jeszcze nie współżyłam, wiec ryzyka ciąży nie było, ale czy teraz, zaczynając 3 opakowanie, mam pewność, że te incydenty z pierszego opakowania nie wpłyneły na skuteczność tabletek? Bo niby jest w ulotce napisane, że biegunka, która trwa 24 godziny może wpływać na skuteczność tabletek, ale to oznacza, że muszę biegać do toalety np. 5 razy w ciągu tych 24 godzin?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani przypadku trudno jest ocenić, czy liczne, luźne stolce mogły mieć wpływ na działanie antykoncepcji. Wystąpiły one na początku stosowania poprzedniego opakowania, potem nie było już dolegliwości. Prawdopodobnie podczas stosowania obecnego opakowania skuteczność antykoncepcyjna będzie pełna, jednak dla większej pewności może Pani przez 7 pierwszych dni nowego opakowania zastosować dodatkową antykoncepcję (prezerwatywa).

Pozdrawiam!