Tabletki antykoncepcyjne a luźne stolce

Dzisiaj o 10 wzięłam pierwszą tabletkę z nowego blistra. O godzinie 10:40 dwa razy wypróżniłam się i stolec był żadki. Czy jestem zabezpieczona. Niestety nie mam zapasowego blistra żeby wziąć kolejną tabletkę. Czy mogę zamiast tego wziąć jeszcze dzisiaj drugą z blistra? Dziękuję za odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Jeśli tak szybko doszlo do luźnych wyróżnień skuteczność antykoncepcji jest obnizona, jeśli nie wzięła Pani kolejnej tabletki z tego opakowania proszę przez 7dni stosować dodatkową ochronę.