Luźny stolec po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej

2h po wzięciu 2 tabletki z pierwszego blistra miałam jednorazowy 'luźny' stolec. Profilaktycznie, ok 4-6h później wzięłam drugą tabletkę z rezerwowego blistra. Następne tabletki brałam już zgodnie z planem. Moje pytania: - czy ochrona została zmniejszona? 5 dni po zdarzeniu współżyłam bez zabezpieczenia. - czy ochrona pierwszej tabletki została zachowana, a ja niepotrzebnie wzięłam drugą? - co w sytuacji, gdy wzięłam 2 tabletki naraz? czy zakończyć branie w 28 dniu i zrobić przerwę 7-dniowa?

Magdalena StusiĹska

Po dwóch godzinach od połknięcia lek powinien się wchłonąć, skuteczność powinna być więc zachowana. Proszę brać kolejne opakowanie normalnie.