Tabletki 24+4 a biegunka. Co mam zrobić?

Witam, już od ponad roku biorę tabletki typu 24+4. Wczoraj wieczorem wzięłam drugą tabletkę z nowego blistra, po czym po ok 2h nastąpiła jednorazowo biegunka, jednak dość silna (towarzyszyły temu bóle brzucha, bulgotanie), ostatni stosunek odbyłam 5 dni wcześniej (przerywany). W ulotce napisane jest, że w takich przypadkach należy przyjąć tabletkę z zapasowego blistra, jednak ja niestety takiego nie posiadam. Dziś rano próbowałam dodzwonić się do lekarza, jednak nie odbierał. Wzięłam więc następną w kolejności tabletkę (zanim upłynęło 12 godzin) tym samym skracając cykl o 1 dzień. Ponad to planuję zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni. Chciałabym wiedzieć, czy dobrze postąpiłam i czy nie grozi mi ciąża z racji tego stosunku sprzed kilku dni. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w przypadku biegunki jest napisane, że musi być ona ostra (zatem więcej niż 3 wypróżnienia na dobę). Postąpiłaś asekuracyjnie, jednak nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia w formie np. prezerwatywy.
Pozdrawiam serdecznie!