Dodatkowe zabezpieczenia przy jednorazowym stolcu po tabletce antykoncepcyjnej

Czy po jednorazowym luźnym stolcu godzinę po przyjęciu 7ej tabletki antykoncepcyjnej trzeba się jakoś w dodatkowy sposób zabezpieczać jeżeli nie wzięło się dodatkowej tabletki z zapasowego blistra? W tym przypadku nie była to biegunka tylko luźniejszy niż zazwyczaj stolec. Jeśli trzeba się zabezpieczać dodatkowo to jak długo?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ryzyko obniżenia skuteczności tabletek jest minimalne, dla zmniejszenia Pani niepokoju proponuję w ciągu następnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie.
Pozdrawiam