Dwa luźne stolce 1,5 godziny po zażyciu 15 tabletki antykoncepcyjnej

witam, czy biegunka (2 luźne stolce) która wystąpiła 1,5 godziny po zażyciu 15 tabletki z blistra ma wpływ na skuteczność tabletek, jeśli ostatni stosunek był 2 dni wcześniej? czy jest konieczność wzięcia kolejnej tabletki z blistra aby zachować skuteczność?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli była to bardzo masywna, zlewna biegunka, może istnieć potrzeba przyjęcia dodatkowej tabletki. Jeśli były to tylko dwa luźne stolce, skuteczność antykoncepcji jest zachowana.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, nie napisała Pani jakie tabletki stosuje. Opis postępowania w w/w sytuacji znajdzie Pani w ulotce dołączonej do leku.