Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tabletki antykoncepcyjne a wymioty - czy skuteczność jest obniżona?

Witam. Mam takie pytanie: jestem w 3 tygodniu brania tabletek antykoncepcyjnych. W zeszłym tygodniu w środę wymiotowalam po alkoholu, minęło około 15 godzina od zażycia tabletki i następnego dnia w czwartek męczył mnie ból żoładka po dniu uprzednim i również zwymiotowałam, ale również to było po około 10 godzinach od zażycia tabletki. Nie wzięłam dodatkowej tabletki w żaden z tych dwóch dni. Dzisiaj zatrułam się jedzeniem i również zdarzyły się wymioty, ale minęło 20 godzin od zażycia tabletki i następną wzięłam normalnie o czasie. Dodam, że zawsze biorę regularnie tabletki. Czy w tym miesiącu przez kilkakrotne wymioty, które powtórzły się w małym odstępie czasu obniżyła się skuteczność antykoncepcji i czy powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Przyjmuje się, że do całkowitego wchłonięcia tabletki konieczne są 3-4 godziny. Wymioty mające miejsce w tym przedziale czasowym obligują do przyjęcia dodatkowej tabletki.

W Pani przypadku torsje wystąpiły dopiero po 10 godzinach lub później, co nie wpłynęło na osłabienie skuteczności preparatu. Nie ma zatem wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy