Zatrucie alkoholem a środki antykoncepcyjne i prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Wzięłam tabletkę antykoncepcyjną o 10, a niestety z powodu zatrucia alkoholem po prawie 6 godzinach od zażycia tabletki zwymiotowałam. Czy duże jest ryzyko ciąży? Była to moja pierwsza tabletka z nowego blistra, biorę tabletki (24+4), a niestety odbył się stosunek w tych dniach bez zabezpieczenia, jednakże partner nie kończył we mnie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Skoro do wymiotów doszło po 6 godzinach od zażycia tabletki, to najprawdopodobniej prawidłowo się ona wchłonęła. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju - skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana.