Zwymiotowałam tabletkę: Czy istnieje szansa, że zaszłam w ciążę?

Witam. Dzisiaj kończę 3 opakowanie tabletek Y******. W niedziele kochałam się z chłopakiem (skończył we mnie), w poniedziałek o stałej porze tj. 19:00 przyjęłam tabletkę, ale godzinkę po zażyciu zwymiotowałam. Nie pomyślałam żeby przyjąć kolejną tabletkę z blistra, gdyż sądziłam, że skoro stosunek odbył się dzień wcześniej, a wszystkie tabletki były przyjmowane regularnie i o stałej porze, jestem zabezpieczona. Kolejną tabletkę przyjęłam we wtorek o tej godzinie co zwykle. Niestety na jednym forum przeczytałam, że jest ryzyko iż mogę być w ciąży! Chciałabym zatem się dowiedzieć jak duże jest prawdopodobieństwo, o ile jakieś w ogóle istnieje. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ponieważ w opisanej przez Panią sytuacji, wymioty wystąpiły godzinę po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej, najprawdopodobniej nie doszło do jej całkowitego wchłonięcia. Wynikiem tego jest obniżenie skuteczności antykoncepcji. Tym bardziej, że nie postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na ulotce i nie zażyła Pani dodatkowej tabletki. Ryzyko ciąży zatem istnieje.
Ponadto proszę pamiętać, że w przypadku jakiegokolwiek pominięcia zażycia preparatu hormonalnego znaczenie ma odbycie stosunku nawet do 7 dni wcześniej.
Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny po 14 dniach od stosunku. Ponadto proponujemy dokładne przeczytanie całej ulotki dołączonej do tabletek antykoncepcyjnych.