Pominęłam 4. tabletkę. Czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Pominęłam sobotnią tabletkę a w nd (7.11) wzięłam 2 na raz o godz. 19 jak zazwyczaj biorę. Stosunek odbyłam w sr. (10.11). Czy jest możliwość zajścia w ciążę, gdy stosunek odbywał się bez dodatkowego zabezpieczenia ale był przerywany?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy jak najszybciej przyjąć opuszczoną tabletkę( tak jak Pani to zrobiła) a kolejne o stałej porze. Ponadto konieczna jest dodatkowa forma zabezpieczenia np. prezerwatywa przez o najmniej 7 dni.
Pomimo braku wytrysku mogło dojść do przeniesienia plemników poprzez preejakulat. Zatem istnieje możliwość ciąży.
Należy wykonać test ciążowy po około 10 dniach od stosunku.

Pozdrawiam