Pominęłam 14. tabletkę (24+4) - czy mogę być w ciąży?

Pominęłam 14 tabletkę z opakowania tabletek (24+4) i nie zażyłam jej w dniu następnym, tylko przyjęłam 15 tabletkę o zwykłej porze tj. wieczorem ok. 20.00, w 16 dniu przyjmowania tabletek ok. 9.00 rano odbyłam stosunek, a wieczorem normalnie o 20.00 przyjęłam tabletkę i potem następne tabletki. Czy mogłam zajść w ciążę

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli dojdzie do pominięcie od 8 do 14 tabletki to zapomnianą tabletkę należy przyjąć najszybciej jak to możliwe, nawet jeśli będzie to oznaczało przyjęcie 2 tabletek jednocześnie.
Niestety w Pani przypadku doszło do całkowitego opuszczenia 14 tabletki.
Ochrona antykoncepcyjna może być w tym przypadku zmniejszona.

Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży, np. wykonując test ciążowy. Test ciążowy daje wiarygodny wynik jeśli jest wykonany min. po 14 dniach od stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl